Müjgan Gönül Fan Sitesi
Müjgan Gönül

Sitemize üye olarak hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.
Üye olurken lütfen kuralları iyi okuyun.
10 saniyede üye olmak için tıklayın..


HERKESİN GÖZÜ BİZDE..HERZAMAN ZİRVEDE
 
AnasayfaSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 İHH Başkanı:Mavi Marmara İçin Erbakan Hoca bizi yönlendirdi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
anadolu
Üye
Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 196 Rep Gücü : 307 Başarı Sistemi : 6 Yaş : 31 Cinsiyet : Erkek Kayıt tarihi : 30/10/08 Zodyak : Balık çin astrolojisi : Kaplan Doğum tarihi : 20/02/86 Nerden : izmir

MesajKonu: İHH Başkanı:Mavi Marmara İçin Erbakan Hoca bizi yönlendirdi   C.tesi Ocak 22, 2011 10:51 pm

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırımla Mavi Marmara olayı üzerine bir söyleşi yaptık. Sorduğumuz bütün sorulara açık yüreklilikle cevap verdi. Akıllara takılan, bilinen ve bilinmeyen, sorulan ve sor
01.01.2011 / 11:20
İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırımla Mavi Marmara olayı üzerine bir söyleşi yaptık. Sorduğumuz bütün sorulara açık yüreklilikle cevap verdi. Akıllara takılan, bilinen ve bilinmeyen, sorulan ve sorulmayan bütün her şeyi Başkan Bülent Yıldırıma sorduk.
Söyleşimizde İslam Aleminin devlet başkanlarının tavrından, olay anına ve gemi hareketi fikrinin çıkışına ve olgunlaşmasına kadar her şeyi bizimle paylaştı.
Yaptığımız bu ropörtajı sizlerle paylaşıyoruz...


Ramazan BURSA- Mavi Marmara olayı. Gazze İslam Alemi için çok önemli, Kudüs çok önemli, Filistin davası çok önemli, Mavi Marmara olayı Filistin, Kudüs davasının, Gazze Olayının neresinde, ne kadar önemli, nasıl anlamamız lazım?
Bülent Yıldırım- Mavi Marmara sadece Gazze’de ki ambargoyu kaldırmak için gitmedi. İsrail yaptıklarını saklamak için uyguladığı bir ambargo vardı. Gerçekçi bilgiler alamıyorduk. İnsanların zihinlerinde algı sorunu vardı. Çünkü bilinç altına oynamıştı. Ne kadar haksızlıkta yapsa insanlar Filistinliler sonuçta orda yaşıyorlar, ölebilirler zihniyetine sahip olmuştu. Bu nedenle bu Mavi Marmara hadisesi 1)Filistin dostlarının sayısını artırdı, 2)İsrail’in gerçek yüzünü ortaya koydu, 3) İsrail’i yalnızlaştırdı, 4) Dikkat ederseniz Mavi Marmara’dan sonra İsrail’in yapmış olduğu her şey deşifre olmaya başladı, 5) İslam Birliğinin temelleri somut bir şekilde görülmeye başlandı, 6) Dünyada ki vicdan sahiplerinin bir araya gelmesi söz konusu oldu, yani erdemliler ittifakı, yani hıfzul fudul hareketi tekrar başlamış oldu.
Ramazan BURSA- Peki, özelde İslam Alemi, genelde tüm halklar bu Mavi Marmara hadisesini doğru okuyabildiler mi ve Mavi Marmara İslam Aleminde ve diğer halklar üzerinde ne gibi etkisi oldu?
Bülent Yıldırım- Öncelikle en iyi okuyan İsrail’dir bunu. Yani kral çıplak dediğimizi anladı. Korku imparatorluğunun artık dağılmak üzere olduğunu fark etti. O nedenle İsrail Mavi Marmara konusunda yara aldığını görünce şu anda psikolojik harp taktikleri uygulamaya başladı. Diğer bir konuda İslam dünyası Mavi Marmara’yı halk olarak iyi okudu. Liderler olarak da yanımızda olan oldu, çoğunluğu korktu. Çünkü halkın hareketliliği İslam Dünyasının liderlerini bir şeye zorlayacaktı. Oda nedir? Mescidi Aksa’ya sahip çıkın. İslam dünyasının liderleri bunu da okuduğu için bu sefer yavaş yavaş halkın nabzına göre şerbet verip bu konuyu zamana bıraktı soğusun diye. Dünya halkları bunu çok iyi okudu, Amerika’da çok iyi okudu ve sonuçta bakıyoruz ki bu dönemde Amerika ve İsrail kendisini kurtarabilmek için yeni atraksiyonlar peşine girdi. İşte kalkan hadisesi, İsrail’in Balkanlarda ve Kafkasya bölgesinde üstler kurması ve oralara yerleşmesi çeşitli kanallarla. Bütün bunlar aslında dünyanın bunu çok iyi okuduğunu gösteriyor ve sonuçta da ne yaparlarsa yapsın denklemde hep Filistin ve vicdan sahipleri karlı çıkıyor her türlü alternatifte.
Ramazan BURSA- Daha evvelde İHH’nın öncülüğünü yapmış olduğu kara yolundan bir yardım konvoyu hareketi vardı. Orda da Mısır’la bir takım sıkıntılar yaşanmıştı, Mısır Hükümetinin engellemeleri olmuştu. Gemiyle Gazze’ye gitmek fikri nasıl oluştu ve gemide yaşadıklarınızı kısa bir şekilde özetleyebilirmisiniz?
Bülent Yıldırım- Firip Erze diye bir oluşum var. Bu birkaç kere gemilerle Gazze’ye girmeyi başardı. Daha sonra bizler bir gemi organizasyonu yapalım istedik, savaş çıktı. Aradan birkaç zaman geçince bu Firip Erze’deki arkadaşlar Erbakan Hocayı ziyaret etmişler, böyle bir gemi organizasyonu yapılmasını teklif etmişler, Erbakan Hocada bunu İHH ile görüşün diye bize göndermişti. Geçmişte var olan o istek, irade bu yönlendirmeyle buluşunca Mavi Marmara hadisesi başlamış oldu.
Ali KALENDER- Erbakan Hocadan bahsetmişken, demiştiniz ki gemide Erbakan Hoca bizi aradı, bize dua ettiğini söyledi, bu nasıl oldu anlatırmısınız?
Bülent Yıldırım- Erbakan Hoca bizi aradı, bizimle görüştü, dualar etti, sesi titriyordu, ağladığını fark ediyorduk. O anda da işte çatışma anı vardı.
Ramazan BURSA- Gemide olanları kısa olarak, en çarpıcı bölümlerini bizimle paylaşabilirmisiniz?
Bülent Yıldırım- En çarpıcı bölümleri, kadınlar, kızlar, erkekler, yaşlılar hiçbiri korkmuyordu. Arkadaşlarımızın vurulduğu anda İsraillilerin üzerine doğru gidiliyordu. İsrail askerleri çok uzun boylu, iri yarı olmasına rağmen Allah aynen Bedirdeki gibi korkuyu bizden alıp onlara vermişti, onların yüreğine vermişti. Çok zevkli tatlar, lezzetler aldık. Yani korkusuzluk başka bir şey.
Ramazan BURSA- Büyük helikopterlerle geldiler, gemiye çıkarma yaptılar, en ağır silahlar üzerlerindeydi…
Bülent Yıldırım- Yani biz abartarak anlatıyoruz. Atom bombası hariç her şeyi bize kullandılar. Her şeyi de kullandılar.
Ramazan BURSA- Medya da bir fotoğraf vardı, bir İsrail askeri ağlıyordu. O fotoğrafı gördüğünüz zaman sizin orda bulunmuş olduğunuz muamele ve bütün silahlarla her takım donanımı bulunan o asker ağlıyor bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?
Bülent Yıldırım- Yani arkadaşlarımız şehit olmuştu, İsrail askerlerini yakaladığımız halde zarar vermemiştik ve bunlar buna rağmen korku yaşıyorlardı. Bu korku yaşayan insanlar aslında ne kadar zayıf olduklarını gösterdiler. Müslümanlar için ve dünya halkları için özgüven oldu. Bunların giydikleri elbiseye rağmen aslında o kadar da cesur olmadıkları, güçlü olmadıkları ortada çıktı. Bu an artık tarihte ve toplumlarda geri dönüşü olmayan olumlu etkiler meydana getirecek, öncelikle bunu söylemek istiyorum. Diğer konuda da biz büyüklük gösterdik, öldürüldüğümüz halde öldürmedik ve bunları tedavi ettik verdik ama o korkak askerler kendilerini nasıl tedavi etiğimizi şu ana kadar çıkıp anlatmadılar. Bir gün belki içlerinden biri vicdana gelirde bizim her türlü olaya rağmen onları nasıl tedavi ettiğimizi anlatır.
Ramazan BURSA- Son olarak şunu sormak istiyorum, bu Mavi Marmara olayından sonra Türkiye’de her kesim insan destek için meydanlara koştu, mitingler yapıldı, Çağlayan’da sizinde katılmış olduğunuz çok büyük bir miting yapıldı. İslami duyarlılığı olsun veya olmasın herkes ayaktaydı. Sorumuz biraz özel olacak belki, cevap vermeyebilirsiniz, Gülen hocanın ilk açıklamasını nasıl değerlendirdiniz, üzdü mü sizi?
Bülent Yıldırım- Doğal olarak üzdü. Ama biz hiç kimsenin açıklamalarıyla hiçbir cemaati yargılamıyoruz. Açıklayan kişiyi de yargılamak istemiyoruz. Bizim Emperyalizm ile bir mücadelemiz var, eğer bu sözlerin peşine gidersek elbette ki bu İsrail’in ve başka güçlerin oyununa geliriz. Birbirimizle uğraşırsak Siyonizm’in ve emperyalizmin gerçek yüzünü geri plana atmış oluruz. Bu nedenle bizim bir kararlılığımız var, o nedenle hiç kimseyle didişmeden, hiç kimseye ses çıkarmadan yol alacağız. Umarım zamanla bunlarda düzelir.
Ramazan BURSA- Ufukta yine böyle bir gemi hareketi var mı?
Bülent Yıldırım- Şimdi Dünyada yeni hazırlıklar yapılıyor, muhtemelen bizde katılacağız.
Ramazan BURSA- Mavi Marmara Hareketi aynı zamanda Kurtlar Vadisi Filistin’inde senaryosunda olmamasına rağmen konuldu. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz, sizden bilgi talep ettiler mi?
Bülent Yıldırım- Artık onlarca film çekilecek, onlarca kez Mavi Marmara konuşulacak. Google’de Mavi Marmara’ya 4milyardan daha fazla giriş yapılmış. Şimdi bu demektir ki dünyada en çok konuşulan konu Mavi Marmara. Mavi Marmara bu kırılmanın önemli bir adımı olacak.
Ali KALENDER- Gemi hareket ettikten sonra canlı yayın yaparak seslendiniz Müslümanlardan ve Erbakan hocadan etmelerini istediniz, gitmeden evvel Erbakan Hocayla görüştünüz mü, sizden böyle bir hazırlık yapmanızı istedi mi?
Bülent Yıldırım- Yani bu tip şeyleri her zaman görüşmenin bir mantığı yok. Duasını yaptı, yönlendirmesini yaptı, ondan sonra giderken de yine telefonla görüştük. Daha evvelde kendisiyle görüştük ve duasını aldık.
Ali KALENDER- Yani Erbakan Hoca gidin işaretini size verdi…
Bülent Yıldırım- Duasını aldık.
Ramazan BURSA- Mavi Marmara olayı çok önemli ve dünya çapında bir olay. Bu olaydan sonra şahsınız ve İHH tehdit aldı mı?
Bülent Yıldırım- Evet oluyor. Psikolojik harp taktiklerini ortaya koyuyorlar, iftiralar atıyorlar, yine atacaklar. Çeşitli şantajlar yapıyorlar. Ama bunlara hazırlıklı olun. Ama biz korkmuyoruz.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
İHH Başkanı:Mavi Marmara İçin Erbakan Hoca bizi yönlendirdi
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Müjgan Gönül Fan Sitesi :: HER TELDEN :: Güncel-
Buraya geçin: