Müjgan Gönül Fan Sitesi
Müjgan Gönül

Sitemize üye olarak hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.
Üye olurken lütfen kuralları iyi okuyun.
10 saniyede üye olmak için tıklayın..

HERKESİN GÖZÜ BİZDE..HERZAMAN ZİRVEDE

AnasayfaSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Türkiye Sallanmaya Devam Ediyor!

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
YazarMesaj
Muhammed Faruk Ekinci
Üye
Üye

Mesaj Sayısı : 84 Rep Gücü : 109 Başarı Sistemi : 16 Yaş : 36 Cinsiyet : Erkek Kayıt tarihi : 27/01/11 Zodyak : Yay çin astrolojisi : Maymun Doğum tarihi : 09/12/80

MesajKonu: Geri: Türkiye Sallanmaya Devam Ediyor!   Perş. Ekim 27, 2011 3:19 pm

Allah yardımcıları olsun..
İnşallah ölü yada yaralı yoktur....
_e_s_r_a_
Site Kurucusu
Site Kurucusu

Mesaj Sayısı : 3785 Rep Gücü : 2897 Başarı Sistemi : 123 Yaş : 27 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 13/06/08 Lakap : miss admin :) Zodyak : Aslan çin astrolojisi : Yılan Doğum tarihi : 14/08/89

MesajKonu: Geri: Türkiye Sallanmaya Devam Ediyor!   Perş. Ekim 27, 2011 5:19 pm

İnşallah.Allah yar ve yardımcıları olsun inşallah...
http://mujgangonul.niceboard.net
Muhammed Faruk Ekinci
Üye
Üye

Mesaj Sayısı : 84 Rep Gücü : 109 Başarı Sistemi : 16 Yaş : 36 Cinsiyet : Erkek Kayıt tarihi : 27/01/11 Zodyak : Yay çin astrolojisi : Maymun Doğum tarihi : 09/12/80

MesajKonu: Müge Anlı'nın özrü kabahatinden büyük    Cuma Ekim 28, 2011 2:41 pm

-Müge Anlı'nın özrü kabahatinden büyük-

Müge Anlı, Van depremiyle ilgili yorum yapmak isterken sarf ettiği, “Çocuğa taş verip attırıyorlar, dağda kuş gibi askerimizi vurduruyorlar. Sonra bir şey olduğunda gel Mehmetçik, gel polis diye yardım istiyorlar. Herkes haddini bilecek” sözleriyle ilgili bir radyo programında ‘özür’ diledi.

Ancak Anlı, sözlerinin yanlış olduğunu kabul etmedi, "yanlış anlaşıldığını" söyledi, ardından da "Bana bunlar kasıtlı yapılıyor" diye ekledi. "Yanlış algı nedeniyle üzülenler olduysa özür dilerim. Saygıyla önlerinde eğilirim" diyen Müge Anlı'nın, sunucunun "ırkçılığın evrensel bir suç olduğunu" hatırlatmasının ardından söyledikleri özetle şöyle:

BATTANİYE YOLLADIM YA
Battaniyeler alıp, belediyelerle ulaştıran benim.Oradaki tüm kamu görevlileri enkaz kaldırma çalışmalarına katıldı. Biz de yakın olsak biz de giderdik. O insanların kıymetini bilelim. Kıymet bilelim. Benim ağzımdan sensin, benim, sizsiniz, bizsiniz gibi bir şey çıkmamıştır. Olay çok taze insanlar bunu kamuoyu vicdanında değerlendirecektir.

YANLIŞ ANLAYANLARDAN ÖZÜR DİLERİM
Her zaman sizin ifade ettiklerinizle algı aynı olmuyor. Gerçekten alınan varsa özür dilerim. Benim izleyicim beni zaten biliyor. Yanlış anlayan varsa samimi olarak özür dilerim. Saygıyla önlerinde eğilirim. Bunların benim başıma gelmesi bir ironi herhalde.

BEN DE HÜMANİSTİM
Ben hiç kimse için bunu dilemem. Oradaki 3 saatlik programdan 2-3 dakikayı alırsanız… Bunu hümanizm açısından ele alırsanız ben de bir insanım… Ben çok üzüldüm, yine de kişisel üzüntümü arka planda tutuyorum. Ben o insanlarla her gün beraberim. Oradaki dramı biliyorum. Herkesin tek istediği rahat ve huzurlu bir hayat… Bu ülkedeki eleştirileri alacak en son kişi ben olmalıydım.

BUNLAR KASITLI
Bana bunlar kasıtlı yapılıyor. İnsanlar bunu kamuoyu vicdanında değerlendirecek. Beni sırf bu tutumumdan dolayı seven, destekleyen insanlar var. Demek ki her zaman anlattıklarınızla, algı aynı olmuyor. Bunun için kırılan varsa, özür dilemek değil, ama onun önünde saygıyla eğilirim.

‘ARKANDAYIZ’ DİYORLAR
İki gündür insanlar, deprem bölgesinden bile arayıp, “senin arkandayız” diyenler var. Benim seyircim beni bilir. Hiç tanımayanlar tersini anlamak istiyor. Buna rağmen üzülen varsa, benim seyircim çok üzüldü, oyüzden onlardan özür dilerim. Yanlış anlayan varsa, onlardan da samimi olarak özür dilerim." (soL, BirGün)

Ne olmuştu
Van depremi ardından söyledikleri aslında Müge Anlı’nın ilk ırkçılık vakası değil. Anlı, Magazin Gazetecileri Derneği’nin ödül töreninde “Bundan sonraki albümümde Kürtçe şarkı da söyleyeceğim” diyen Ahmet Kaya’yı linç etme girişiminin organizatörleri arasında yer almıştı. Ahmet Kaya’ya galiz hakaretler ederek, çatal bıçak fırlatanlar arasında başı çeken zamanın magazin muhabiri Müge Anlı başı çekmişti. Bu linç girişimiyle başlayan süreç, Ahmet Kaya’ya karşı Hürriyet gazetesi önderliğinde yürütülen bir kampanyayla sürmüş, Kaya hakkında açılan davalar sonrasında Almanya’ya gitmek zorunda kalmış ve yurdunu tekrar göremeden orada, hayatını yitirmişti.
Muhammed Faruk Ekinci
Üye
Üye

MesajKonu: DEPREMZEDEYE UTANÇ VERİCİ YARDIMLAR...   Cuma Ekim 28, 2011 4:06 pm

DEPREMZEDEYE UTANÇ VERİCİ YARDIMLAR...

Böyle Bir Şey Var mı? programına konuk olan Keremcem’den ilginç tespit. Van depreminin ardından izlenimlerini aktaran ünlü müzisyen ve oyuncu Keremcem; ‘Depremin ikinci günü oradaydım. Bölgede ciddi anlamda ısınmak için tüp ve katalitik sobaya ihtiyaç var. Yardım kolilerinin içinden topuklu ayakkabı çıkıyor, kullanılmış iç çamaşırı çıkıyor. Bölgede çok sayıda gönüllülere ve kahvaltı malzemesine ihtiyaç var. açıklamasını yaptı.

YARDIMLAR TASNİF EDİLMEDEN GÖNDERİLMESİN

TÜRK Kızılayı Genel Müdürü Ömer Taşlı, deprem bölgesine yardımların yerinde kontrol ve tasnif edilerek gönderilmesini istedi. Taşlı, Tasnif edilmemiş malzemeleri halka ulaştıramıyoruz. Bunların burada tasnif edilmesi çok uzun sürecek diyerek, özellikle giyilmiş ve eski malzemelere ihtiyaç olmadığını bildirdi.

Vandaki 7.2 büyüklüğündeki depremde en büyük hasarın meydana geldiği Erciş İlçesinde yardım dağıtımını koordine eden Kızılay Genel Müdürü Ömer Taşlı, depremzedelere yardımların gelişi güzel gönderildiğini söyledi. Taşlı, Malzemelerin geldiği yerde afet yok, ama burada afet var. Bu malzemeler, gönderildikleri yerlerde rahatlıkla paketlenip kutulanabilir dedi. Yardımın gönderileceği bölgelerde, her bir ailenin baz alınarak hareket edilmesi gerektiğine dikkat çeken Taşlı, Malzemeler gelişi güzel gönderildiği zaman biz bu malzemeleri halka ulaştıramıyoruz. Bunların burada tasnif edilmesi çok uzun sürecektir. Çok zor şartlarda tasnif yapabiliriz diye konuştu.

Taşlı, özellikle giyilmiş ve eski malzemelere ihtiyaç olmadığını ve bunların depolarda yer kapladığı gibi lojistik alanını da kısıtladığını, bununla birlikte dağıtımda yaşanacak zorluklara da dikkat çekti. Taşçı, şöyle dedi:

Benim ricam bütün Valilik ve Kaymaklıklarımızın yanı sıra Kızılayın lojistik merkezleri bölgelerindeki yardım araçlarını yola çıkartmadan önce kontrol ettirsinler. Bunların yerinde tasnif edilmesi lazım. Bir de aile bazlı mukavva kutulara konulması gerekiyor. O kutular geldiğinde de bize de vatandaşlara hızla ulaştırabilelim. Burada gelişi güzel gönderilmiş malzemeyi 3 ay çalışsanız tasnif edip düzene sokamazsınız. İnsanların da yardıma ihtiyaçları var. Buraya bölgelerdeki yetkililer, kutulanmamış ve tasnif edilmemiş ve bir aileye verilecek kutular haline gelmemiş malzeme göndermesinler. İyilik yapalım derken buradaki sistemi tıkayıp insanların ihtiyaçlarının karşılanmamasına sebep olurlar.

Ömer Taşlı, afet bölgesinde en çok hazır yiyecek gıda kolilerine ihtiyaç olduğuna dikkat çekerek, Önümüzdeki 3-5 gün içinde bisküvi, helva, konserve ve buna benzer 5 kişilik aile bazlı koliler yapılmış şekilde gönderilmesi gerekiyor. Daha sonra insanlar yemek yapmaya başlayacakları için ramazan aylarında yapıldığı gibi içinde kuru gıda kolileri ve kışlık giyim göndermeleri gerekiyor. ‘Battaniye gönderin dedik, binlik koliler halinde ve bazıları da darmadağınık ve kullanılmış battaniyeler. Buraya battaniye her kolide 5 veya 10 tane gelmeli ki, biz kolayca çadırlara verelim. Yağmur yağıyor ve malzemeyi açığa döküp dağıtamıyorsunuz. Koli olacak ki anında bunları çadırlara dağıtabilelim dedi Ümit KOZAN- Cem EMİR /ERCİŞ, HÜRRİYET
emre05
Üye
Üye

Mesaj Sayısı : 21 Rep Gücü : 22 Başarı Sistemi : 0 Yaş : 27 Kayıt tarihi : 27/06/08 Zodyak : Koç çin astrolojisi : Yılan Doğum tarihi : 12/04/89

MesajKonu: Geri: Türkiye Sallanmaya Devam Ediyor!   C.tesi Ekim 29, 2011 3:34 pm

Muhammed Faruk Ekinci demiş ki:

-Müge Anlı'nın özrü kabahatinden büyük-

Müge Anlı, Van depremiyle ilgili yorum yapmak isterken sarf ettiği, “Çocuğa taş verip attırıyorlar, dağda kuş gibi askerimizi vurduruyorlar. Sonra bir şey olduğunda gel Mehmetçik, gel polis diye yardım istiyorlar. Herkes haddini bilecek” sözleriyle ilgili bir radyo programında ‘özür’ diledi.

Ancak Anlı, sözlerinin yanlış olduğunu kabul etmedi, "yanlış anlaşıldığını" söyledi, ardından da "Bana bunlar kasıtlı yapılıyor" diye ekledi. "Yanlış algı nedeniyle üzülenler olduysa özür dilerim. Saygıyla önlerinde eğilirim" diyen Müge Anlı'nın, sunucunun "ırkçılığın evrensel bir suç olduğunu" hatırlatmasının ardından söyledikleri özetle şöyle:

BATTANİYE YOLLADIM YA
Battaniyeler alıp, belediyelerle ulaştıran benim.Oradaki tüm kamu görevlileri enkaz kaldırma çalışmalarına katıldı. Biz de yakın olsak biz de giderdik. O insanların kıymetini bilelim. Kıymet bilelim. Benim ağzımdan sensin, benim, sizsiniz, bizsiniz gibi bir şey çıkmamıştır. Olay çok taze insanlar bunu kamuoyu vicdanında değerlendirecektir.

YANLIŞ ANLAYANLARDAN ÖZÜR DİLERİM
Her zaman sizin ifade ettiklerinizle algı aynı olmuyor. Gerçekten alınan varsa özür dilerim. Benim izleyicim beni zaten biliyor. Yanlış anlayan varsa samimi olarak özür dilerim. Saygıyla önlerinde eğilirim. Bunların benim başıma gelmesi bir ironi herhalde.

BEN DE HÜMANİSTİM
Ben hiç kimse için bunu dilemem. Oradaki 3 saatlik programdan 2-3 dakikayı alırsanız… Bunu hümanizm açısından ele alırsanız ben de bir insanım… Ben çok üzüldüm, yine de kişisel üzüntümü arka planda tutuyorum. Ben o insanlarla her gün beraberim. Oradaki dramı biliyorum. Herkesin tek istediği rahat ve huzurlu bir hayat… Bu ülkedeki eleştirileri alacak en son kişi ben olmalıydım.

BUNLAR KASITLI
Bana bunlar kasıtlı yapılıyor. İnsanlar bunu kamuoyu vicdanında değerlendirecek. Beni sırf bu tutumumdan dolayı seven, destekleyen insanlar var. Demek ki her zaman anlattıklarınızla, algı aynı olmuyor. Bunun için kırılan varsa, özür dilemek değil, ama onun önünde saygıyla eğilirim.

‘ARKANDAYIZ’ DİYORLAR
İki gündür insanlar, deprem bölgesinden bile arayıp, “senin arkandayız” diyenler var. Benim seyircim beni bilir. Hiç tanımayanlar tersini anlamak istiyor. Buna rağmen üzülen varsa, benim seyircim çok üzüldü, oyüzden onlardan özür dilerim. Yanlış anlayan varsa, onlardan da samimi olarak özür dilerim." (soL, BirGün)

Ne olmuştu
Van depremi ardından söyledikleri aslında Müge Anlı’nın ilk ırkçılık vakası değil. Anlı, Magazin Gazetecileri Derneği’nin ödül töreninde “Bundan sonraki albümümde Kürtçe şarkı da söyleyeceğim” diyen Ahmet Kaya’yı linç etme girişiminin organizatörleri arasında yer almıştı. Ahmet Kaya’ya galiz hakaretler ederek, çatal bıçak fırlatanlar arasında başı çeken zamanın magazin muhabiri Müge Anlı başı çekmişti. Bu linç girişimiyle başlayan süreç, Ahmet Kaya’ya karşı Hürriyet gazetesi önderliğinde yürütülen bir kampanyayla sürmüş, Kaya hakkında açılan davalar sonrasında Almanya’ya gitmek zorunda kalmış ve yurdunu tekrar göremeden orada, hayatını yitirmişti.

NİYE ÖZÜR DİLEDİN Kİ .DOĞRULARI SÖYLEMİŞTİN.BOŞUNA DEMİYORLAR DOĞRU SÖYLEYENİ DOKUZ KÖYDEN KOVARLAR
Muhammed Faruk Ekinci
Üye
Üye

MesajKonu: Çadırkentte Sabah   Cuma Kas. 04, 2011 5:00 pm

Çadırkentte Sabah

Van depreminin en şiddetli hissedildiği yerleşim birimlerinden Erciş'in Şehir Stadyumuna kurulan çadırkentte, çok sayıda depremzede kalıyor.

Muhammed Faruk Ekinci
Üye
Üye

MesajKonu: Geri: Türkiye Sallanmaya Devam Ediyor!   Cuma Kas. 04, 2011 5:06 pm

Çadırkentte Sabah

Şu bebeğin yüzündeki hüzünlü kare açıkçası benim gözümü yaşarttı ama bazı insanların bu kareleri görmelerine rağmen hala duyarsız kalmaları daha bi canımı acıttı.Ne diyeyim ALLAH ISLAH ETSİN.
stv
Üye
Üye

Mesaj Sayısı : 45 Rep Gücü : 53 Başarı Sistemi : 3 Yaş : 28 Kayıt tarihi : 27/06/08 Zodyak : Yay çin astrolojisi : Ejderha Doğum tarihi : 25/11/88

MesajKonu: Geri: Türkiye Sallanmaya Devam Ediyor!   Cuma Kas. 04, 2011 10:14 pm

Amin..........

Tayland'da sel felaketi sırasında çekilmiş bir fotoğraf...

Hayır köpeği kurtaran bir insan değil, bir maymun...

Ama maalesef yardım kolilerine taş ve bayrak koyanlar 'insan'...

yazııkk ALLAH ISLAH ETSİN.
Tuğba
Moderatör
Moderatör

Mesaj Sayısı : 1785 Rep Gücü : 2175 Başarı Sistemi : 200 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 23/10/11 Lakap : ... Nerden : ... İş/Hobiler : ... Yorum : hayat, hayaller, kırıklıklar, umutlar, dünya, aşk, bulantı, ilişkiler, siyaset, sinema, can sıkıntısı...

MesajKonu: Geri: Türkiye Sallanmaya Devam Ediyor!   Cuma Kas. 04, 2011 10:20 pm

buda demek oluyor ki hayvanlaşan insanların hayvanlardan öğreneceği daha çooook şey var.

....................................................................

....................................................................

beni biraz anlasaydın;
...

Muhammed Faruk Ekinci
Üye
Üye

MesajKonu: Geri: Türkiye Sallanmaya Devam Ediyor!   C.tesi Kas. 05, 2011 8:36 pm

gonul_yarası demiş ki:
buda demek oluyor ki hayvanlaşan insanların hayvanlardan öğreneceği daha çooook şey var.

İmzamı atarım bu mesajın altına.
diloşum
Moderatör
Moderatör

Mesaj Sayısı : 298 Rep Gücü : 382 Başarı Sistemi : 4 Yaş : 22 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 27/06/08 Lakap : diloþ drler bana Zodyak : Koç çin astrolojisi : Köpek Doğum tarihi : 26/03/94 Yorum : diloşumu çok seviyormmmm

MesajKonu: Geri: Türkiye Sallanmaya Devam Ediyor!   C.tesi Kas. 05, 2011 8:53 pm

gonul_yarası demiş ki:

İmzamı atarım bu mesajın altına.

bendee..

stv
Üye
Üye

Mesaj Sayısı : 45 Rep Gücü : 53 Başarı Sistemi : 3 Yaş : 28 Kayıt tarihi : 27/06/08 Zodyak : Yay çin astrolojisi : Ejderha Doğum tarihi : 25/11/88

MesajKonu: Geri: Türkiye Sallanmaya Devam Ediyor!   Cuma Kas. 11, 2011 3:48 pm

stv demiş ki:
Amin..........

Tayland'da sel felaketi sırasında çekilmiş bir fotoğraf...

Hayır köpeği kurtaran bir insan değil, bir maymun...

Ama maalesef yardım kolilerine taş ve bayrak koyanlar 'insan'...

yazııkk ALLAH ISLAH ETSİN.

gonul_yarası demiş ki:

İMZA
Muhammed Faruk Ekinci
Üye
Üye

MesajKonu: Geri: Türkiye Sallanmaya Devam Ediyor!   Cuma Kas. 11, 2011 9:11 pm

Van'da 5.6 Büyüklüğünde Deprem

Van'ın Edremit ilçesinde 5.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremde ikisi otel toplam 20 bina yıkıldı.

Van 5.6 İle Sallandı Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız;

http://www.haber365.com/Video/Van_56_Ile_Sallandi/

Van'da 5.6 şiddetinde deprem meydana geldi. Merkez üssü Edremit İlçesi olan depremde, Van merkezde bulunan 2 otel ve 1 dersane binası ile 25 bina yıkıldı. 25 binada 22'sinin boş oldupu bildirilirken çalışmalar 3 binada yoğunlaştı. Yıkılan Bayram Otel'de gazeteciler ile Kızılay görevlilerinin kaldığı belirtilirken, DHA muhabirleri Cem Emir ve Sebahattin Yılmaz'ın da Bayram Otel'in enkazının altında olduğu öğrenildi. Binaların enkazında arama kurtarma çalışmaları başlatılırken, yetkililer 2 otelin enkazından 20 kişinin sağ çıkarıldığını ifade etti. Amerikan Jeolojik Araştırmalar Merkezi ise, depremin büyüklüğünü 5.7 olarak açıkladı.

Merkez üssü Van'ın Edremit İlçesi olan 5.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezi'nden alınan bilgiye göre, saat 21.23'te yaşanan 5.6 büyüklüğündeki deprem, yerin 5 kilometre altında meydana geldi. Amerikan Jeolojik Araştırmalar Merkezi ise, depremin büyüklüğünü 5.7 olarak açıkladı.

2 OTEL İLE 1 DERSANE YIKILDI
Depremde, Van merkez Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi'nde bulunan 5 katlı Bayram Oteli ve Aslan Otel ile bir dersaneye ait 6 katlı bina yıkıldı. Bayram Otel'de, genellikle bölgeye gelen gazeteciler ile Kızılay ve yardım ekiplerinin kaldığı, otelin göçüğü altında çok sayıda kişinin olduğu ifade edildi.

İKİ OTELDEN 20 KİŞİ SAĞ ÇIKARILDI
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğündeki Kriz Koordinasyon Merkezinden alınan bilgiye göre, merkez üssü Edremit ilçesi olan 5,6 büyüklüğündeki depremin ardından yıkılan binaların enkazlarına kısa sürede Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ile Sivil Savunma Müdürlüğüne bağlı ekipler sevk edildi.

Ekiplerin çalışma yaptığı enkazlar arasında bölgede görev yapan bazı gazetecilerin de konakladığı Bayram Oteli'nin yanı sıra Aslan Oteli'nin bulunduğu bildirildi.

Arama kurtarma ekipleri Kriz Koordinasyon Merkezi ile sürekli bağlantı kurarak gelişmeler hakkında bilgi aktarırken Erçiş'ten gelene ilk yardım ekipleri de çalışmalara destek veriyor.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay 2 otelden 20 kişinin sağ kurtarıldığını, 5 kişinin ise hayatını kaybettiğini açıkladı.

Enkazdan yaralı olarak çıkarılanların Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildiği öğrenildi.

JAPON KADIN 5.5 SAAT SONRA ÇIKARILDI
Bayram Otel'in enkazından yaklaşık 5,5 saat sonra, Japon olduğu bildirilen bir kadın yaralı olarak kurtarıldı.

100'E YAKIN YARALI
Van'da bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu şunları söyledi:

“100'e yakın travma dolayısıyla hafif yaralımız var. Onlar da Van'da tedavi altında. Depremin ardından arama kurtarma ekipleri hemen devreye girdi. Önceki gelişmelerden tecrübeler ışığında, insan tespiti yapılan 3 binada, 153 kişilik arama kurtarma ekibi faaliyet gösteriyor. Diğer illerimizden de Bitlis, Muş, İstanbul, Erzurum Diyarbakır illerinden de arama kurtarma ekipleri Van'a intikal ettiriliyor. Vatandaşlarımızın itidalli şekilde davranmaları gerekiyor. Gerek afet merkezimiz, gerek alandaki arama kurtarma ekiplerimiz, yoğun bir tempoyla çalışıyorlar. Bütün binalarda durum kontrol altında. Köylerle temas var. Şu anda kadar köylerden bize intikal eden kayıp haberi yok. Vatandaşlarımız itidal içinde olmalıdır.”

CHA MUHABİRLERİ SON ANDA KURTULMUŞ
Yıkılan 5 katlı Bayram Otel'de kalan Cihan Haber Ajansı (CHA) muhabirleri ise son anda kurtuldu. CHA canlı yayın ekibinden kameraman İbrahim Bayram ve Uplink görevlisi Fatih Altınkaya otelden çıktıktan 1 dakika sonra deprem meydana geldi. Canlarını son anda kurtardıklarını söyleyen kameraman İbrahim Bayram: "Son bir haftadan buyana otelde kalıyorduk. Artçı sarsıntılarda otel beşik gibi sallanıyordu. Deprem olmadan 1 dakika önce yemek ihtiyacı için otelden ayrıldık. Otelden 50 metre uzaklaştıktan sonra bina çöktü. Gazeteci arkadaşlarımız da otelde bulunuyordu. Canlı yayın aracımız enkaz altında kaldı" dedi. CHA'da görevli 1 muhabirin de, deprem sırasında otelden çıkmayı başararak kurtulduğu ifade edildi.

KIZILAY 15 BİN ÇADIR GÖNDERDİ
Türk Kızılayı'ndan yapılan açıklamada, Van'da meydana gelen 5,6 büyüklüğündeki depremden sonra ülke genelindeki lojistik depolarda bulunan 15 bin çadırın araçlara yüklenmesi emri verildiği belirtildi. Türk Kızılayı ayrıca, 5.6 büyüklüğündeki depremin ardından Edremit ilçe merkezinde yıkım olmadığını, Edremit Devlet Hastanesinin aktif olarak çalışmalarına devam ettiğini bildirdi.

Türk Kızılayı, Van'da 5,6 büyüklüğündeki depremin ardından yaralılar için bin 150 ünite kan hazırlıyor.

ARTÇI DEPREMLER
Van'ın Edremit ilçesi merkezli depremin ardından, bölgede 4.5 ve 2.6 arasında değişen büyüklüklerde 29 artçı sarsıntı yaşandı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezi verilerine göre, Edremit merkezli 21.23'de meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremin ardından, geçen 5 saat süre içerisinde merkez üssünün çoğunluğu Edremit olmak üzere Van'da 29 sarsıntı kaydedildi.

Depremlerin büyüklükleri, 2.6 ile 4.5 arasında ölçüldü.

ERCİŞ VE ÇALDIRAN'DA DA HİSSEDİLDİ
Van'da 23 Ekim'de meydana gelen 7.2 şiddetindeki depremde en büyük yıkımın yaşandığı Erciş'te de vatandaşlar depremin ardından kendilerini sokağa attı. Erciş'e bağlı Çelebibağı Beldesi ile Çaldıran İlçesi'ndeki bazı evlerde de derin çatlaklar olduğu ifade edildi. Deprem Bitlis'te de hissedilirken, vatandaşlar geceyi sokakta geçirdi.
Muhammed Faruk Ekinci
Üye
Üye

MesajKonu: Geri: Türkiye Sallanmaya Devam Ediyor!   Cuma Kas. 11, 2011 9:13 pm

ALLAH C.C MİLLETİMİZİ KORUSUN.ALLAH daha büyük felaketlerden ulusumu korusun tüm vanlı kardeşlerimize geçmiş olsun yüreğimiz vanda.
stv
Üye
Üye

MesajKonu: Geri: Türkiye Sallanmaya Devam Ediyor!   Cuma Kas. 11, 2011 9:17 pm

Allah sabır versin daha yeni acılarını sarmaya çalışan bir ilimizin yeniden aynı kaderi yaşaması gerçekten üzücü, Allah sabır versin ve yardımcılları olsun inşallah.
_e_s_r_a_
Site Kurucusu
Site Kurucusu

Mesaj Sayısı : 3785 Rep Gücü : 2897 Başarı Sistemi : 123 Yaş : 27 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 13/06/08 Lakap : miss admin :) Zodyak : Aslan çin astrolojisi : Yılan Doğum tarihi : 14/08/89

MesajKonu: Geri: Türkiye Sallanmaya Devam Ediyor!   Cuma Kas. 11, 2011 9:20 pm

Allah yardımcıları olsun Yüce Allah’ım yardım etsin inşallah.AMİN
http://mujgangonul.niceboard.net
Muhammed Faruk Ekinci
Üye
Üye

MesajKonu: Van depremi / Ölü sayýsý 22′ye yükseldi    Cuma Kas. 11, 2011 9:25 pm

Van depremi / Ölü sayısı 22′ye yükseldi

Van depremi / Ölü sayısı 22′ye yükseldi! Van Edremit’te meydana gelen depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 22′ye yükseldi. / Van Depremi….

Çarşamba akşamı meydana gelen 5.6 şiddetindeki depremin ardından yıkılan Bayram Otel enkazında arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Yapılan çalışmalarda Bayram Oteli enkazından 8, Aslan oteli enkazından 5 kişinin cesedi çıkarıldı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan 4′ü de tüm çabalara rağmen hayatını kaybetti. Enkazdan yaralı kurtarılmasına rağmen ölenler arasında, 23 Ekim’de 7.2 büyüklüğündeki depremin vurduğu Erciş’te arama kurturma çalışmalarına katılan Japon yardım kuruluşu AAR’de görevli doktor Atsushi Miyakazi de bulunuyor.

Enkazdan yaralı olarak kurtarılan kişi sayısı ise 30. Yaralı kurtarılanlar arasında Japon yardım kuruluşu AAR’de görevli Miyuki Konnai de bulunuyor.

Van depremi / Kandilli’den Van’a uyarı: Bu artçı değil! Kandilli Rasathanesi’nden Van’ı korkutacak bir uyarı geldi. Edremit’te meydana gelen depremin artçı değil öncü olduğu açıklandı.

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezi Müdürü Doğan Kalafat, Van’ın Edremit ilçesinde meydana gelen 5.6 şiddetindeki depremin 7.2 büyüklüğündeki depremin artçısı olmadığını belirterek “Bu tür depremlerin devam etmesini bekliyoruz. Vatandaşlar hasarlı binalara girmemeli ve yakınında dolaşmamalı. Bu deprem 7,2 büyüklüğündeki depremdeki farklı bir parçanın kırılması, artçı bir deprem değil. Bu bölgede bu büyüklükte deprem olma ihtimali devam ediyor” diye konuştu.

Doğan Kalafat depremlerin azalmasını beklediklerini ifade ederek “Edremit depremi Van il merkezine yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta meydana geldi. O yüzden yıkımlar oldu. Depremlerde zemin durumu, bina kalitesi, depremin derinliği ve kırılmanın doğrultusu tahrip gücünü artıran unsurlar” dedi.

Van depremi / Beşir Atalay ve Vali enkaz başında protesto edildi! / Van ‘da meydana gelen depremin ardından bölgede incelemelerde bulunan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile Vali Münir Karaloğlu protesto edildi, polis biber gazı kullandı. / Van depremi…

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile Vali Münir Karaloğlu’ nun Bayram Otelinin enkazında inceleme yaptıktan sonra ayrıldığı sırada enkaz önünde toplanan bir grup “Vali istifa” diye slogan attı. Yapılan müdahalenin ardından gruptakiler polise taş atmaya başlayınca gerginlik yaşandı. Polis gruba biber gazı ile müdahale etti.

En son Muhammed Faruk Ekinci tarafından Cuma Kas. 11, 2011 9:33 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Muhammed Faruk Ekinci
Üye
Üye

MesajKonu: Geri: Türkiye Sallanmaya Devam Ediyor!   Cuma Kas. 11, 2011 9:31 pm

Van Depremi / Bayram Otel’in yıkılma anı için tıklayın (Video)

Van depremi / Bayram Otel’in yıkılma anı (Video)! Van’da meydana gelen 5.6 şiddetindeki depremde 10 kişiye mezar olan Bayram Otel ‘in çökme anı mobese kameraları ile görüntülendi.

Van’ın Edremit ilçesinde meydana gelen depremde yıkılan Bayram Otel’in çöküş anı, mobese kameraları tarafından kaydedildi. Görüntülerde, depremin meydana geldiği sırada elektrikler kesiliyor ve otelden insanlar koşarak kaçmaya çalışırken bina bir anda çöküyor.

Mobese kamaraları, şehrin çeşitli yerlerinden deprem anı görüntülerini de kaydetti. Görüntülerde, insanlar etrafa kaçışırken, elektrikler kesiliyor, binalardan parçalar yerlere düşüyor.

En son Muhammed Faruk Ekinci tarafından Cuma Kas. 11, 2011 9:35 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Muhammed Faruk Ekinci
Üye
Üye

MesajKonu: Geri: Türkiye Sallanmaya Devam Ediyor!   Cuma Kas. 11, 2011 9:35 pm

Van Depremi / Bayram Otel’in yıkılma anı için tıklayın (Video)

Videoyu izlemek için tıklayınız;

http://www.nationalturk.com/van-depremi-video-bayram-otel-yikilma-ani-87816
diloşum
Moderatör
Moderatör

Mesaj Sayısı : 298 Rep Gücü : 382 Başarı Sistemi : 4 Yaş : 22 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 27/06/08 Lakap : diloþ drler bana Zodyak : Koç çin astrolojisi : Köpek Doğum tarihi : 26/03/94 Yorum : diloşumu çok seviyormmmm

MesajKonu: Geri: Türkiye Sallanmaya Devam Ediyor!   Cuma Kas. 11, 2011 9:42 pm

vanda gene deprem olmuş...Sad((
nedir su vanlıların üstündeki karabulutlar 18 bına yıkılmıs..Sad(((

abdullahçağatay@hotmail.c
Üye
Üye

Mesaj Sayısı : 13 Rep Gücü : 13 Başarı Sistemi : 1 Yaş : 31 Cinsiyet : Erkek Kayıt tarihi : 26/01/11 Zodyak : Akrep çin astrolojisi : Manda Doğum tarihi : 25/10/85

MesajKonu: Geri: Türkiye Sallanmaya Devam Ediyor!   Cuma Kas. 11, 2011 9:46 pm

Van'lı hemşerilerimiz,dualarımız sizinle,acınızı paylaşıyoruz:(
abdullahçağatay@hotmail.c
Üye
Üye

Mesaj Sayısı : 13 Rep Gücü : 13 Başarı Sistemi : 1 Yaş : 31 Cinsiyet : Erkek Kayıt tarihi : 26/01/11 Zodyak : Akrep çin astrolojisi : Manda Doğum tarihi : 25/10/85

MesajKonu: Geri: Türkiye Sallanmaya Devam Ediyor!   Cuma Kas. 11, 2011 9:47 pm

Van'lı hemşerilerimiz,dualarımız sizinle,acınızı paylaşıyoruz:(
ilayda_34
Şiir Yarışması 2.si

Mesaj Sayısı : 97 Rep Gücü : 97 Başarı Sistemi : 0 Yaş : 27 Kayıt tarihi : 01/07/08 Zodyak : Başak çin astrolojisi : Yılan Doğum tarihi : 16/09/89

MesajKonu: Geri: Türkiye Sallanmaya Devam Ediyor!   Cuma Kas. 11, 2011 9:50 pm

ne gazete, ne tv haber bulteni... bayramda 68 kisi olmus, 5 cocugu kaldirimda araba ezmis, deprem, cinayet, kan, aci, ölum Sad((
halime
Üye
Üye

Mesaj Sayısı : 100 Rep Gücü : 104 Başarı Sistemi : 0 Yaş : 21 Kayıt tarihi : 27/06/08 Zodyak : Balık çin astrolojisi : Domuz Doğum tarihi : 18/03/95

MesajKonu: Geri: Türkiye Sallanmaya Devam Ediyor!   Cuma Kas. 11, 2011 9:53 pm

çok üzüldüm Sad( allah yar ve yardımcıları olsun.arkadaşlar lütfen dualarımızı ve yardımlarımızı esirgemeyelim Sad((
stv
Üye
Üye

MesajKonu: Geri: Türkiye Sallanmaya Devam Ediyor!   Cuma Kas. 11, 2011 9:54 pm

Van'da 5.6 büyüklüğündeki deprem bayramın son günü canımızı bir kez daha yaktı. Allah yardımcıları olsun.Aklımız, kalbimiz Van'da.
Sponsored content

MesajKonu: Geri: Türkiye Sallanmaya Devam Ediyor!   

Türkiye Sallanmaya Devam Ediyor!
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
3 sayfadaki 5 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
 Similar topics
-
» ÜLKÜCÜLER - 4 - (Ülkücülerin istediği Türkiye ve Dünya)