Müjgan Gönül Fan Sitesi
Müjgan Gönül

Sitemize üye olarak hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.
Üye olurken lütfen kuralları iyi okuyun.
10 saniyede üye olmak için tıklayın..


HERKESİN GÖZÜ BİZDE..HERZAMAN ZİRVEDE
 
AnasayfaSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Sevgiyle, Özlemle Anıyoruz...

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Muhammed Faruk Ekinci
Üye
Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 84 Rep Gücü : 109 Başarı Sistemi : 16 Yaş : 37 Cinsiyet : Erkek Kayıt tarihi : 27/01/11 Zodyak : Yay çin astrolojisi : Maymun Doğum tarihi : 09/12/80

MesajKonu: Sevgiyle, Özlemle Anıyoruz...   Perş. Kas. 10, 2011 4:09 pm

Büyük Komutan, devlet adamı, siyasetçi, aydın, öğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK'ü, ebediyete intikalinin 73. yılında sonsuz saygı ve şükranla anıyoruz.
10 Kasım 1938’de hayata gözlerini yuman Atatürk’ün ebediyete intikal ettiği saat olan 09.05’te tüm ülkede sirenler eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve bayraklar yarıya indirildi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 73’üncü yılında, bugün düzenlenecek etkinliklerle anılıyor.

Ankara'da anma etkinliklerine Anıtkabir'de düzenlenen törenle başlandı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve devlet erkanı, Anıtkabir'de Atatürk'ün mozolesine çelenk koydu ve saat 09.05'te saygı duruşunda bulundu. Aynı anda tüm yurtta sirenler çaldı. Bayraklar yarıya indirildi.

İşte Gül'ün Anıtkabir Özel Defterine Yazdığı Mesaj

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Anıtkabir Özel Defterine şunları yazdı:

"İdealleriniz ve milletimizi için yaptıklarınızla milletimiz gönlünde müstesna bir yerde yaşıyorsunuz. Bugün demokrasisini geliştiren hak ve özgürlüklerini geliştiren, ekonomisini sağlam temeller üzerine oturtan bir ülkenin fertleri olarak huzurunuza çıkmanın kıvancını duyuyoruz, Türkiye'yi hedefiniz olan muhasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Ebediyete intikalinizin 73. yılında sizi sevgi saygı ve rahmetle anıyoruz. Ruhunuz şad olsun."

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 73. yıldönümünde çeşitli etkinliklerle anılırken, saat 09.05'te Boğaziçi Köprüsü'nde geçişler durdu.

Araçlarından inen sürücüler, siren sesi arasında 1 dakika boyunca saygı duruşunda bulundu.

“10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” dolayısıyla tüm yurtta birçok etkinlik düzenlenecek. Dün yayımlanan anma mesajlar şöyle:

İnsanlık ona hayran

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: Hayatını milletimize adayan, olumsuz şartlarda bile eşine az rastlanır başarılara imza atan büyük Atatürk, milletimizin onurlu yürüyüşünde en büyük rehberi olmuştur. Atatürk, üstün niteliklere sahip bir komutan ve lider, dahi bir devlet adamı, eşsiz bir kahraman, büyük bir fikir ve eylem insanı olarak, insanlık tarihinin unutulmazları arasındaki yerini almıştır. Atatürk, ülkesi ve dünya için yaptıkları, başarıları, reformist ve yenilikçi kişiliği, fikirleri, öngörüleri, barışa ve insanlık değerlerine bağlılığıyla tüm dünyanın saygısını kazanmıştır. İnsanlık bugün de Atatürk’ün eserine ve mücadelesine hayranlık duymaktadır.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek: Atatürk, yüklendiği tarihsel görev ve sorumlulukla 250 yıllık bir geri çekilişin önünü kesmiş ve Türk milletinin ufkunu aydınlatmıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu eşsiz devlet adamı Atatürk, sonsuza kadar gönlümüzde yaşayacak, ilkeleri ülkemizin geleceğine ışık tutmaya devam edecektir.

Büyük şahsiyet

Başbakan Tayyip Erdoğan: Büyük şahsiyetler yas tutularak değil fikirleriyle, eserleriyle, fedakar gayretleriyle anılır. Bizler de millet olarak vefatının 73’üncü yılında Atatürk’ü, İstiklal Savaşı’mızın başkumandanı, bağımsızlığımızın sembolü ve Cumhuriyetimizin kurucusu olarak sitayişle anıyoruz. Unutmamak gerekir ki 10 Kasım 1938 bir devrin sonu değil Atatürk’ün bizlere miras bıraktığı Cumhuriyetimizin her bakımdan abad edilmesi için yeni bir dönemin başlangıcıdır. Keza Gazi Mustafa Kemal de bu şuurla ‘Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ demiştir. Bugün bizler cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, ideallerine sımsıkı bağlı kalarak, cumhuriyetimizin temel değerlerini koruyarak, kazanımlarını artırarak, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyelere taşıyarak yolumuza devam ediyoruz.

Tasada ve kıvançta

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Atatürk’ü anmak; cumhuriyete, demokrasiye, özgürlüklere, bağımsızlığa ve kimsesizlere her günden daha fazla sahip çıkmak demektir. Bu nedenle; AKP iktidarının kutlanmasını yasakladığı cumhuriyeti halkımızla birlikte coşkuyla kutladık. Bu nedenle; millet olarak Van’a Erciş’e sahip çıktık, yaraları hep beraber sardık, acıları dindirmeye çalıştık. Hem tasada hem kıvançta bir ve beraber olduğumuzu gösterdik.

Ruh devrimi yaptı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel: O, sadece vatanı kurtarmak emeli ile uğraşmamış, vatan toprakları üzerinde yaşayan milletin ruhunda devrim yaparak sönmez bir azim ve irade ile ebedî barış ve çağdaş bir hayat ateşi yaratmıştır. İlke ve devrimlerinle aydınlattığın uygarlık yolunda akıl ve bilimsel doğruların rehberliğini esas alan ve onu ebedi kılan fikir ve düşünceleriniz, geleceğimize yön vermeye devam edecektir. Tarihi boyunca kendisine verilen bütün görevleri üstün bir başarıyla gerçekleştiren Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin, dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de senin gösterdiğin istikamette; aynı bağlılık, bilinç, heyecan ve şevkle kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğünün ve milletimizin birliğinin güvencesi olmaya devam edeceğine manevi huzurunda bir kez daha söz veriyoruz.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Muhammed Faruk Ekinci
Üye
Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 84 Rep Gücü : 109 Başarı Sistemi : 16 Yaş : 37 Cinsiyet : Erkek Kayıt tarihi : 27/01/11 Zodyak : Yay çin astrolojisi : Maymun Doğum tarihi : 09/12/80

MesajKonu: Geri: Sevgiyle, Özlemle Anıyoruz...   Perş. Kas. 10, 2011 4:16 pm
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK - GENÇLİĞE HİTABE


Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi

Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Mustafa Kemal Atatürk
20 Ekim 1927
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Muhammed Faruk Ekinci
Üye
Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 84 Rep Gücü : 109 Başarı Sistemi : 16 Yaş : 37 Cinsiyet : Erkek Kayıt tarihi : 27/01/11 Zodyak : Yay çin astrolojisi : Maymun Doğum tarihi : 09/12/80

MesajKonu: Geri: Sevgiyle, Özlemle Anıyoruz...   Perş. Kas. 10, 2011 4:19 pm

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 73. yılında saygıyla ve özlemle anıyoruz..
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
emre05
Üye
Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 21 Rep Gücü : 22 Başarı Sistemi : 0 Yaş : 28 Kayıt tarihi : 27/06/08 Zodyak : Koç çin astrolojisi : Yılan Doğum tarihi : 12/04/89

MesajKonu: Geri: Sevgiyle, Özlemle Anıyoruz...   Perş. Kas. 10, 2011 4:58 pm

Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye'nin süper kahramanı ve ilk Cumhurbaşkanı idi. O, bugün ki Türkiye Cumhuriyetini, Osmanlının küllerinden oluşturdu. Avrupa'nın “hasta adamını" iyileştirdi ve bugünlere gelmesine neden oldu. Diğer tarihin unutulmaz liderleri gibi, kısa zamanda, inanılmaz işleri başaran, bir elin parmağını geçmeyen tarihi portrelerden birini oluşturdu. Yalnızca Türkiye'yi değiştirip, yaşayan, nefes alan ve saygı duyulan bir ülke haline getirmenin yanında, tüm dünyaya da örnek örnek oluşturdu İstiklal Savaşı ile. Her yaşayan canlı gibi, süper güçleri, süper liderliği , geleceği görüş yeteneği, onun ölümünü engelleyemedi. 10 Kasım 1938 günü saat 9:05'de, 1881 yılında açılan o mavi gözlerini, hayata kapadı.


En son emre05 tarafından Perş. Kas. 10, 2011 5:04 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
emre05
Üye
Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 21 Rep Gücü : 22 Başarı Sistemi : 0 Yaş : 28 Kayıt tarihi : 27/06/08 Zodyak : Koç çin astrolojisi : Yılan Doğum tarihi : 12/04/89

MesajKonu: Geri: Sevgiyle, Özlemle Anıyoruz...   Perş. Kas. 10, 2011 4:59 pm

1919... 1921... 1923... ulu önderinin izinde koskoca bir milletin tarihi yeniden yazıldı. biz ilkokuldan beri "di'li geçmiş zaman"la öğrendik tarihimizi. aslında "mış". çünkü o günleri görmedik. belki de görmüş gibi sahip çıkalım diye böyle anlatıldı bize. keşke işe yarasaydı... ve 1938... her yıl bu gün tam bu saatte gözyaşı dökerim. sebebi atamı kaybetmiş olmak mı yoksa o bedbaht andan beri atamızın ve eserlerinin kıymetini bilememiş, hakkını verememiş olmak mı bilemeden...


En son emre05 tarafından Perş. Kas. 10, 2011 5:06 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
emre05
Üye
Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 21 Rep Gücü : 22 Başarı Sistemi : 0 Yaş : 28 Kayıt tarihi : 27/06/08 Zodyak : Koç çin astrolojisi : Yılan Doğum tarihi : 12/04/89

MesajKonu: Geri: Sevgiyle, Özlemle Anıyoruz...   Perş. Kas. 10, 2011 5:05 pm

Dünyanın gördüğü en büyük lideri, kalbimize taşınışının 73. yılında saygı ve özlemle anıyoruz...


En son emre05 tarafından Perş. Kas. 10, 2011 5:08 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 7 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
emre05
Üye
Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 21 Rep Gücü : 22 Başarı Sistemi : 0 Yaş : 28 Kayıt tarihi : 27/06/08 Zodyak : Koç çin astrolojisi : Yılan Doğum tarihi : 12/04/89

MesajKonu: Geri: Sevgiyle, Özlemle Anıyoruz...   Perş. Kas. 10, 2011 5:07 pm

Beni Nezaman Görmek İsterseniz Aynaya Bakın..
Siz TÜRK Çocukları Benim Birer Parçamsınız.. Bende Sizin...

K.atatürk...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
cengiz
Üye
Üye


Mesaj Sayısı : 15 Rep Gücü : 13 Başarı Sistemi : 0 Yaş : 27 Kayıt tarihi : 27/06/08 Zodyak : Ikizler çin astrolojisi : At Doğum tarihi : 23/05/90

MesajKonu: Geri: Sevgiyle, Özlemle Anıyoruz...   Perş. Kas. 10, 2011 5:33 pm

Atatürk'ün öldüğü gün İstanbul Üniversitesinde ders okutan Alman Profesör derse girdiğine öğrencilerin üzgün halini görünce yüreği parça parça olmuş.
Rektörü arayıp :
-Bugün ders vermeyeceğim ne yapayım? diye sormuş.
+Sizin memleketinizde büyük bir adam ölünce ne yapılıyorsa onu yapın. demiş rektör.
Yabancı profesörün cevabı şu olmuş :
-Bizim ülkemizde hiç bu kadar büyük bir adam ölmedi...Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü Saygıyla Anıyoruz...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
diloşum
Moderatör
Moderatör
avatar

Mesaj Sayısı : 298 Rep Gücü : 382 Başarı Sistemi : 4 Yaş : 23 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 27/06/08 Lakap : diloþ drler bana Zodyak : Koç çin astrolojisi : Köpek Doğum tarihi : 26/03/94 Yorum : diloşumu çok seviyormmmm

MesajKonu: Geri: Sevgiyle, Özlemle Anıyoruz...   Perş. Kas. 10, 2011 9:23 pm

superman , batman hepsi yalan ! Asıl kahraman Anıtkabir'de yatan !

Mustafa Kemal Atatürk ♥ seni çok seviyoruzzzz


Sayfa başına dön Aşağa gitmek
emre05
Üye
Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 21 Rep Gücü : 22 Başarı Sistemi : 0 Yaş : 28 Kayıt tarihi : 27/06/08 Zodyak : Koç çin astrolojisi : Yılan Doğum tarihi : 12/04/89

MesajKonu: Geri: Sevgiyle, Özlemle Anıyoruz...   Perş. Kas. 10, 2011 9:38 pm

Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 73. yıl dönümü. Untmadık ATAM . Unutturmayacağız.
Herzaman IZINDEYIZ !
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
_e_s_r_a_
Site Kurucusu
Site Kurucusu
avatar

Mesaj Sayısı : 3785 Rep Gücü : 2897 Başarı Sistemi : 123 Yaş : 28 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 13/06/08 Lakap : miss admin :) Zodyak : Aslan çin astrolojisi : Yılan Doğum tarihi : 14/08/89

MesajKonu: Geri: Sevgiyle, Özlemle Anıyoruz...   Perş. Kas. 10, 2011 9:50 pm

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 73. yılında saygıyla ve özlemle anıyoruz..
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://mujgangonul.niceboard.net
ilayda_34
Şiir Yarışması 2.si
avatar

Mesaj Sayısı : 97 Rep Gücü : 97 Başarı Sistemi : 0 Yaş : 28 Kayıt tarihi : 01/07/08 Zodyak : Başak çin astrolojisi : Yılan Doğum tarihi : 16/09/89

MesajKonu: Geri: Sevgiyle, Özlemle Anıyoruz...   Cuma Kas. 11, 2011 3:15 pm

Mustafa Kemal Atatürk !
Sonsuza dek yaşatacagımız KAHRAMAN nur icinde yat ..
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
stv
Üye
Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 45 Rep Gücü : 53 Başarı Sistemi : 3 Yaş : 29 Kayıt tarihi : 27/06/08 Zodyak : Yay çin astrolojisi : Ejderha Doğum tarihi : 25/11/88

MesajKonu: Geri: Sevgiyle, Özlemle Anıyoruz...   Cuma Kas. 11, 2011 3:30 pmBüyük devlet adamı, ulu önder
Mustafa Kemal Atatürk’ün
aramızdan ayrılışının 73. yıldönümünü
hüzün içinde, aziz hatırası önünde saygı ile eğiliyor,
O’nu sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz..
Ulu Onder Mustafa Kemal Ataturk'u saygiyla aniyoruz...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
emre05
Üye
Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 21 Rep Gücü : 22 Başarı Sistemi : 0 Yaş : 28 Kayıt tarihi : 27/06/08 Zodyak : Koç çin astrolojisi : Yılan Doğum tarihi : 12/04/89

MesajKonu: Geri: Sevgiyle, Özlemle Anıyoruz...   C.tesi Kas. 12, 2011 4:53 pm

Zaman geriye aksa.
Yıl 1938 günlerden 10 kasım olsa.
Saat tam 09:00 olsa ama asla 5 geçmese..
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Sevgiyle, Özlemle Anıyoruz...
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Müjgan Gönül Fan Sitesi :: HER TELDEN :: Güncel-
Buraya geçin: