Müjgan Gönül Fan Sitesi
Müjgan Gönül

Sitemize üye olarak hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.
Üye olurken lütfen kuralları iyi okuyun.
10 saniyede üye olmak için tıklayın..

HERKESİN GÖZÜ BİZDE..HERZAMAN ZİRVEDE

AnasayfaSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Ekmek Yapmayı Türk Kızılayı'ndan Öğreniyorlar

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
°« ∂iℓa »°
Administator
Administator

Mesaj Sayısı : 3718 Rep Gücü : 1891 Başarı Sistemi : 38 Yaş : 25 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 19/07/08 Zodyak : Yay çin astrolojisi : Keçi Doğum tarihi : 23/11/91

MesajKonu: Ekmek Yapmayı Türk Kızılayı'ndan Öğreniyorlar   Paz Ocak 08, 2012 11:51 pm

Somali'ye yardım faaliyetleri kapsamında bölgede bulunan Türk Kızılayı, mobil ekmek fırınında çalıştırdığı Somalililere ekmek yapmayı öğretiyor. Mobil fırında 40 gündür üretim yapan Somalililer günde 10 bin ekmek pişiriyor.

Türk Kızılayı Somali Delegasyonu Başkanı Alpaslan Şafak Lostar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Somali İnsani Yardım Operasyonu kapsamında yaklaşık 5 aydır bölgede faaliyet gösterdiklerini belirterek, 2 bin çadır bulunan Cezire Hayat Çadır Kentinde yaklaşık 13 bin kişinin barındığını söyledi.

Türkiye'den deniz ve havayoluyla getirilen yardım malzemelerinin dağıtımı dışında bölgedeki beslenme ve barınma ihtiyaçlarını da karşıladıklarını vurgulayan Lostar, bu kapsamda bir mobil ekmek fırınını faaliyete soktuklarını kaydetti.

Lostar, şöyle konuştu:

''Fırınımızda günde 10 bin ekmek üretimi yapılıyor. Mobil fırın personelini Somalililerden belirledik, meslek eğitimi açısından da bölgeye katkımız oldu. Tamamen kendileri üretiyor ve dağıtıyor. Dışarıdan temin edilen ekmekler hijyenik olmayan koşullarda üretiliyor. Kentte yeterli fırın yok, olan fırınlar da hijyenik koşullarda üretim yapmıyor. Mobil fırınımız tamamen elektronik olarak faaliyet gösteriyor, el teması çok az. Daha sağlıklı, daha hijyenik ortamlarda üretim yapılıyor. Somalililere Türk Kızılayı sayesinde daha sağlıklı ekmek yediriyoruz. Kendileri de son derece memnun. Üretimden sonra bile kasaları streç filmlerle kaplayarak ekmeklerin tozla temasını önlüyoruz. Fırınımızda Türk usta gözetiminde 8 Somalili çalışıyor. Önümüzdeki günlerde çalışanların sayısının artırılması planlanıyor.''

Çadır kente DSİ'nin tankerleriyle temiz su taşındığını anımsatan Lostar, DSİ'nin kamp bölgesinde kuyu açtığını ve tüm alana bu kuyudan temin edilen suyu dağıtacaklarını dile getirdi.

Lostar, yardımları çadır kent dışındaki kamp alanlarına da ulaştırabilmek adına günde 10 bin kişinin yemek ihtiyacını karşılayacak mobil mutfağı devreye sokmaya hazırlandıklarını da sözlerine ekledi.

Kaynak: Zaman

Güzellik ve Şirinliğin Birleştiği Nokta... *Müjgan Gönül*

http://mujgangonul.niceboard.net
diloşum
Moderatör
Moderatör

Mesaj Sayısı : 298 Rep Gücü : 382 Başarı Sistemi : 4 Yaş : 23 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 27/06/08 Lakap : diloþ drler bana Zodyak : Koç çin astrolojisi : Köpek Doğum tarihi : 26/03/94 Yorum : diloşumu çok seviyormmmm

MesajKonu: Geri: Ekmek Yapmayı Türk Kızılayı'ndan Öğreniyorlar   Cuma Ocak 13, 2012 8:19 pm

haber için tşkler dila abla :=))

°« ∂iℓa »°
Administator
Administator

Mesaj Sayısı : 3718 Rep Gücü : 1891 Başarı Sistemi : 38 Yaş : 25 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 19/07/08 Zodyak : Yay çin astrolojisi : Keçi Doğum tarihi : 23/11/91

MesajKonu: Geri: Ekmek Yapmayı Türk Kızılayı'ndan Öğreniyorlar   C.tesi Ocak 14, 2012 12:38 am

rica ederim canım Smile

"Mehmet"
Administator
Administator

Mesaj Sayısı : 282 Rep Gücü : 300 Başarı Sistemi : 12 Yaş : 29 Cinsiyet : Erkek Kayıt tarihi : 22/12/11 Zodyak : Balık çin astrolojisi : Ejderha Doğum tarihi : 27/02/88 Nerden : Diyarbakır İş/Hobiler : Öğrenci

MesajKonu: Geri: Ekmek Yapmayı Türk Kızılayı'ndan Öğreniyorlar   C.tesi Ocak 28, 2012 8:52 pm

birine balık yemeği öğretmek yerine ona balık tutmayı öğretmek anlayışını çok severim.türk kızılayıda bunu yapmış çok güzel. umarım böyle anlamlı projeler devam eder.bizlerle paylaştığın içinde teşekkürler.

Yumuşak başlı isem, kim demiş uysal koyunum?
Kesilir, belki, fakat çekmeye gelmez boyunum.
betül
Üye
Üye

Mesaj Sayısı : 366 Rep Gücü : 382 Başarı Sistemi : 13 Yaş : 25 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 27/06/08 Zodyak : Balık çin astrolojisi : Maymun Doğum tarihi : 23/02/92

MesajKonu: Geri: Ekmek Yapmayı Türk Kızılayı'ndan Öğreniyorlar   Ptsi Ocak 30, 2012 2:42 pm

Babayiğit demiş ki:
birine balık yemeği öğretmek yerine ona balık tutmayı öğretmek anlayışını çok severim.türk kızılayıda bunu yapmış çok güzel. umarım böyle anlamlı projeler devam eder.bizlerle paylaştığın içinde teşekkürler.

çok güzel bir konuya değinmişsiniz "birine balık yemeği öğretmek yerine ona balık tutmayı öğretmek anlayışını" bende çok severim.düz mantık olarak görürüm her zaman.bu projedede türk kızılayı bunu yapılmış.çokta mantıklı.inşallah böyle anlamlı ve mantıklı projeler devam eder.haber içinde tşk ederim dila
zeynepmüjgan
Üye
Üye

Mesaj Sayısı : 81 Rep Gücü : 81 Başarı Sistemi : 0 Yaş : 26 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 09/11/11 Lakap : müjgancı Zodyak : Koç çin astrolojisi : Keçi Doğum tarihi : 10/04/91 Nerden : şanlıurfadan İş/Hobiler : müjganla ilgili herşey Yorum : müjgan ablayı çoooook seviyorum.

MesajKonu: Geri: Ekmek Yapmayı Türk Kızılayı'ndan Öğreniyorlar   Salı Ocak 31, 2012 1:29 am

Paylaşım için teşekkürler...
ilayda_34
Şiir Yarışması 2.si

Mesaj Sayısı : 97 Rep Gücü : 97 Başarı Sistemi : 0 Yaş : 28 Kayıt tarihi : 01/07/08 Zodyak : Başak çin astrolojisi : Yılan Doğum tarihi : 16/09/89

MesajKonu: Geri: Ekmek Yapmayı Türk Kızılayı'ndan Öğreniyorlar   Çarş. Şub. 01, 2012 8:59 pm

Babayiğit demiş ki:

mehmete katılıyorum.“Bir kişiye balık verirseniz ona iyilik yapmış olursunuz. Ama balık tutmayı öğretirseniz, hayatını kurtarırsınız.” felsefesinden yola çıkarak çok mantıklı bir projeye imza atmışlar.tebrik ediyorum ayrıca bu sözü hatırlattığı için mehmete teşekkür ederim.haber içinde ayrıca teşekkürler dila
°« ∂iℓa »°
Administator
Administator

MesajKonu: Geri: Ekmek Yapmayı Türk Kızılayı'ndan Öğreniyorlar   Salı Şub. 07, 2012 2:25 am

Güzel fikirlerinize katılmamak mümkün değil. Rica ederim arkadaşlar Smile

Sponsored content

MesajKonu: Geri: Ekmek Yapmayı Türk Kızılayı'ndan Öğreniyorlar   

Ekmek Yapmayı Türk Kızılayı'ndan Öğreniyorlar
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Diyarbakır Ünlüleri
» Peygamber Efendimiz (s.a.v.) ile Şeytan arasında geçen bir konuşma